Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

68 lat temu Słońsk odzyskał wolność

05-02-2013

68 lat temu Słońsk odzyskał wolność

Obchody rocznicy wyzwolenia Słońska rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy udali się na plac przy Muzeum Martyrologii. Przy udziale pocztów sztandarowych, kompani honorowej wojska polskiego, zaproszonych gości, społeczeństwa Słońska i młodzieży szkolnej zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar hitlerowskiego faszyzmu.

Pomnik został ufundowany przez społeczeństwo Powiatu Sulęcińskiego w tysiąclecie państwa polskiego.  Dalsza część uroczystości została przeniesiona do centrum Słońska, gdzie pod obeliskiem upamiętniającym wyzwolenie miejscowości przedstawiciele związków niepodległościowych, władze wojewódzkie, powiatowe, gminne oraz zaproszeni na uroczystość goście z Luksemburga, Francji i Niemiec złożyli wieńce. Szczególnym miejscem w historii Słońska i martyrologii więźniów jest położony w lesie przy wyjeździe z miasta w kierunku Kostrzyna nad Odrą, cmentarz ofiar byłego obozu jenieckiego Sonnenburg. 3-go lutego 1945 roku hitlerowcy dokonali w Słońsku mordu na 819 więźniach z Belgii, Francji, Luksemburga, Holandii, Danii, Czech, Norwegii, Polski i Rosji. W 1995 roku Luksemburczycy ufundowali w pobliżu cmentarza bramę pomnik upamiętniającą wszystkie ofiary W tym miejscu odbyła się główna część uroczystości, którą otworzył gospodarz gminy Wójt Janusz Krzysków. W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście: poseł na sejm Bożena Sławiak, Wicewojewoda Janusz Świerepo, WiceambasadorWielkiego Księstwa Luksemburga Andre Flumanga, Radca Ambasady Białorusi Wasyl Czernik oraz Przewodniczący Żołnierzy Francuskich w Polsce Zygmunt Włodarczyk. W liście z okazji wyzwolenia Słońska Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart napisał między innymi : „Jako przedstawiciel Powiatu Sulęcińskiego, dziękuję władzom gminy oraz wszystkim mieszkańcom Słońska, którzy wiernie zachowują tragedię tamtej nocy. Mimo tego, że warunki międzynarodowe znacznie się zmieniły ludzkość nie ma prawa zapomnieć okrucieństwa II wojny światowej. Wasza Gmina w tym ważnym dniu staje się miejscem pamięci, przypominającym barbarzyństwo i ludzkie cierpienie”. W imieniu Starosty Sulęcińskiego list odczytała Grażyna Jaśnikowska – naczelnik wydziału promocji, edukacji i spraw społecznych.

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta