Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

01-09-2014
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart wręczył Agnieszce Sobieraj, Karinie Rogowskiej i Barbarze Zaręba akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego. W dziedzinie sportu stypendia Starosty Sulęcińskiego otrzymały uczennice Anita Fulara i Dominika Małecka.

czytaj więcej »
01-09-2014
Stypendia z nowym rokiem szkolnym

Stypendia z nowym rokiem szkolnym

Szesnastu najlepszym uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart ufundował stypendia naukowe, sportowe i kulturalne. Inauguracji roku szkolnego dokonał Dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz.

czytaj więcej »
01-09-2014
Nowy rok szkolny w SOSW

Nowy rok szkolny w SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie od dzisiaj rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Rodziców, uczniów i gości zaproszonych w imieniu grona pedagogicznego przywitała Dyrektor Ośrodka Danuta Malinowska.

czytaj więcej »
30-08-2014
IV Powiatowe Święto Ziemniaka

IV Powiatowe Święto Ziemniaka

W dniu dzisiejszym na placu rekreacyjno-sportowym w Wielowsi odbyło się IV Powiatowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Wielowsi „Nasza Wieś", Sołectwo Wielowieś oraz Sołtys Wielowsi Sylwester Gryz. Święto zainaugurował mecz trampkarzy z Trzemeszna i Wielowsi, który zakończył się wynikiem 4:3 dla trampkarzy z Wielowsi.

czytaj więcej »
28-08-2014
Starosta został oblany wodą

Starosta został oblany wodą

Akcja ALS Ice Bucket Challenge to nowe wyzwanie, które polega na oblaniu się lodowatą wodą, a następnie nominowaniu kolejnej osoby. Jeśli dana osoba nie wykona zadania, musi wpłacić pieniądze na organizację charytatywną, zajmującą się chorymi na stwardnienie zanikowe boczne.

czytaj więcej »
27-08-2014
Najnowszy przewodnik interesanta

Najnowszy przewodnik interesanta

Na tej stronie można się zapoznać z najnowszym przewodnikiem interesanta. „W trosce o jakość usług, wygodę i oszczędność czasu naszych interesantów, przeprowadziliśmy w starostwie nieomal rewolucyjne zmiany. Najbardziej widoczna jest zmiana siedziby i przeprowadzka urzędników do nowych pomieszczeń, co w zdecydowany sposób wpłynie na jeszcze lepszą obsługę mieszkańców powiatu". Dariusz Ejchart Starosta Sulęciński

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta