Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

24-08-2014
Święto Plonów Sulęcin 2014

Święto Plonów Sulęcin 2014

W dniu dzisiejszym po raz kolejny sulęcińskie dożynki przebiegły pod hasłem II Polsko-Niemieckiego Święta Plonów. Imprezę poprzedziła msza święta na Placu Kościelnym celebrowana przez księdza proboszcza parafii Sulęcin Piotra Mazurka. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował ulicami miasta na teren obiektów sportowych przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

czytaj więcej »
09-08-2014
Rudniczanki śpiewają pół wieku

Rudniczanki śpiewają pół wieku

W  styczniu 1964 roku na jednym ze spotkań Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnicy, któremu przewodniczyła Zofia Kajdan padła propozycja, aby przy klubie „Rolnika" założyć wiejski zespół artystyczny. Inicjatywę podjęli Janina Chorkawa, Bogumił Koźlarek oraz Józef Szułcik.

czytaj więcej »
09-08-2014
Święto Ryby - Przyborów 2014

Święto Ryby - Przyborów 2014

Międzynarodowe spotkania w chyży rybackiej w Przyborowie w gminie Słońsk stało się już tradycją. W uroczystości uczestniczyła delegacja mieszkańców partnerskiego miasta Müllrose /Niemcy/ wraz z Burmistrzem Ingamar Friebel, którą przywitał Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków.

czytaj więcej »
04-08-2014
I Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

I Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

W dniu dzisiejszym wielu młodych ludzi zrezygnowało z jeziora , komputera i innych letnich przyjemności. A wszystko za sprawą I Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży, który odbył się na boisku szkolnym w Wędrzynie. Do turnieju zapisało się i wzięło udział trzynaście „dzikich drużyn" z powiatu.

czytaj więcej »
26-07-2014
Nowa świetlica w Przyborowie

Nowa świetlica w Przyborowie

W dniu dzisiejszym w sołectwie Przyborów w gminie Słońsk dokonano otwarcia świetlicy wiejskiej. To jedna z większych inwestycji w gminie. Okazały budynek posiada przestronną salę widowiskowo-rozrywkową, dużą dobrze wyposażoną kuchnię, zaplecze magazynowe i sanitariaty. Za budynkiem zorganizowano plac zabaw dla dzieci.

czytaj więcej »
24-07-2014
Powiatowe obchody Święta Policji

Powiatowe obchody Święta Policji

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w dniu 24 lipca 1919 roku polskiej Policji Państwowej istniejącej do 15 sierpnia 1944 roku. 7 października  1944 roku  w jej miejsce została powołana Milicja Obywatelska istniejąca do 7 października 1989 roku. Następnie na podstawie nowelizacji ustawy o policji ustanowionej przez Sejm RP  21 lipca 1995 roku przywrócono święto Policji Państwowej, które obchodzone jest 24 lipca.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta