Powiat Sulecinski

<     >

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

17-12-2018
Powiedz YES, kliknij ENTER!

Powiedz YES, kliknij ENTER!

Ośrodek Doradztwa Biznesowego Jarosław Napierała zaprasza do udziału w projekcie Powiedz YES, kliknij ENTER! W ramach niniejszego projektu zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia dla osób zamieszkujących tereny województwa lubuskiego. Uczestnicy maja możliwość podnieść swoje umiejętności, wiedzę i kompetencje w zakresie języków obcych i kompetencji cyfrowych.

czytaj więcej »
14-12-2018
Punkt Niedpłatnej Pomocy Prawnej

Punkt Niedpłatnej Pomocy Prawnej

INFORMACJA
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek) Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej mieszczący się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sulęcinie będzie nieczynny.
W zamian za ww. dzień wolny, w dniach 17 i 19 grudnia 2018 r. dyżur we wskazanym wyżej Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zostanie wydłużony o 2 godziny.
czytaj więcej »
14-12-2018
SENIORZY DOPISALI

SENIORZY DOPISALI

We wtorek (11 grudnia br.) Sala Konferencyjna Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie pękała w szwach. Powód? Ogromne zainteresowanie zorganizowaną debatą społeczną pn. „Świadomy senior - bezpieczny senior". Policja, ZUS oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów połączyli swoje siły, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo osób starszych.
czytaj więcej »
12-12-2018
Zasady działania Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Sulęcinie

Zasady działania Biura Rzeczy...

Biuro Rzeczy Znalezionych
• Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks cywilny, art. 183-188. (Dz.U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 z późn. zm.)
• Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2015 r. poz. 397 z późn.zm.)
czytaj więcej »
12-12-2018
Z fachową wiedzą w dorosłe życie

Z fachową wiedzą w dorosłe życie

W dniu 7.12.2018 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się Szkolna Olimpiada Wiedzy o AIDS/HIV. Wzięły w niej udział zespoły uczniów klas pierwszych. W jury zasiadły przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sulęcinie, pani Joanna Kubicka, oraz pielęgniarka szkolna pani Ewa Cichomska.
czytaj więcej »
12-12-2018
Św. Mikołaj, Gość zawsze wyczekiwany!

Św. Mikołaj, Gość zawsze wyczekiwany!

Mimo braku śniegu, Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami pojawił się 6 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj oprowadziła miłych gości po klasach, gdzie wszyscy, uczniowie i nauczyciele jednogłośnie stwierdzili, że byli grzeczni, dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków i w zasadzie bardzo lubią szkołę.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta