Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt

Projekt

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

08-11-2017
Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

" Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości. "
Słowa Józefa Piłsudskiego, twórcy państwowości polskiej, były mottem przewodnim apelu, który odbył się w SOSW w Sulęcinie w dniu 7 listopada z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości, uroczyście obchodzonego przez Polaków 11 listopada.
czytaj więcej »
08-11-2017
Konferencja Pracodawców

Konferencja Pracodawców

6 listopada br. w Ośrodku Kormoran w Sulęcinie odbyła się Konferencja Pracodawców, w której udział wzięli m.in.: Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Starosta Sulęciński Adam Basiński, Prezes Zarządu Związku Pracodawców „Przedsiębiorczość" Krzysztof Kononowicz oraz przedsiębiorcy z terenu Powiatu Sulęcińskiego.
czytaj więcej »
07-11-2017
Bezpłatny przegląd aut!

Bezpłatny przegląd aut!

Już jutro, 8 listopada zapraszamy kierowców na bezpłatne badanie stanu technicznego pojazdu. W stacjach diagnostycznych w Sulęcinie, Krzeszycach i Torzymiu od 9.00 do 17.00 można będzie sprawdzić za darmo oświetlenie, hamulce i zawieszenie. Diagności przyjmą wszystkich chętnych. Nie będą nikogo pytać o miejsce zamieszkania, ani dokumenty.
czytaj więcej »
06-11-2017
Wśród poetyckich obrazów Bolesława Leśmiana...

Wśród poetyckich obrazów Bolesława...

Piątkowy wieczór 3 listopada 2017r. wszystkim obecnym w Sulęciński Ośrodku Kultury upłynął w bardzo miłej atmosferze wśród poetyckich obrazów wyłaniających się z wierszy Bolesława Leśmiana. Odbył się wówczas Leśmianowski Konkurs Recytatorski, którym uczczono 140-tą rocznicę urodzin i 80-tą rocznicę śmierci poety.
czytaj więcej »
03-11-2017
Historia Malowana

Historia Malowana

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają serdecznie na wyjątkową wystawę prac plastycznych w ramach V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego. Ekspozycja odbędzie się w Sali Kameralnej SOK, 9 listopada (w czwartek) o godzinie 10:00.
czytaj więcej »
02-11-2017
II Lubuska Giełda Dobrych Praktyk

II Lubuska Giełda Dobrych Praktyk

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza 16 i 17 listopada br do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury na II Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk, która jest organizowana w ramach VII Lubuskiego Forum Kultury. Forum jest wydarzeniem branżowym, którego istotnym założeniem jest transfer wiedzy oraz organizacyjnego i intelektualnego potencjału zaproszonych gości i uczestników:
czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.


Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

W dniu 26 września bieżącego roku, w toku intensywnych obrad Komisji Konkursowej postanowiono nie wyłonić zwycięzcy Konkursu na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta