Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

07-12-2017
Łańcuch mikołajkowych serc – tworzymy go od lat

Łańcuch mikołajkowych serc – tworzymy...

1 grudnia 2017 r. młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie po raz kolejny wzięła udział w XIV Mikołajkowych Spotkaniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Razem" w Sulęcinie i Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło w Sulęcinie w Sulęcińskim Ośrodku Kultury.
czytaj więcej »
07-12-2017
Wróżby, przesądy, zabawy - Andrzejki 2017

Wróżby, przesądy, zabawy - Andrzejki...

Andrzejki - według tradycji święto obchodzone przez Panny, które w ten wieczór poznają imię swojego przyszłego męża. Obecnie odbiega się od staropolskiej tradycji i ten wieczór to okazja do ostatniej hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem, podczas której lejemy wosk, zaglądamy w „kryształową kulę" i wróżymy.
czytaj więcej »
06-12-2017
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy I LO

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla...

W dniu 27 listopada 2017 r., w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubuskiego. Dyplomy wręczali Roman Sondej - Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty.
czytaj więcej »
05-12-2017
Sukcesy plastyczne uczniów SOSW

Sukcesy plastyczne uczniów SOSW

Lubuski Oddział Okręgowy - Lubuska Okręgowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze po raz 38 zorganizowali Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie I klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy SOSW w Sulęcinie, Konrad Kowalczyk i Krzysztof Wołyniec zdobyli I miejsce!
czytaj więcej »
01-12-2017
Mistrz Olimpijski z wizytą w LO

Mistrz Olimpijski z wizytą w LO

Uczniowie z I LO w Sulęcinie spotkali się wczoraj z wioślarzem, dwukrotnym mistrzem olimpijskim Tomaszem Kucharskim. To już kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z ludźmi sukcesu". Tomasz Kucharski w parze z Robertem Syczem dwukrotnie zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich: w Sydney (2000) i w Atenach (2004), jest również dwukrotnym mistrzem świata (1997,1998) oraz trzykrotnym wicemistrzem świata.
czytaj więcej »
01-12-2017
Bal Andrzejkowy

Bal Andrzejkowy

„Na Andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada" Takimi słowami Czarownica i jej tajemniczy pomocnik rozpoczęli coroczny Bal Andrzejkowy w „Turskim Domu". Wieczór Andrzejkowy to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wieczór ponieważ jest pełen magii i tajemnic. Zgodnie z tradycją Św. Andrzeja podczas spotkania uchylono rąbka tajemnicy i za sprawą znaków oraz wróżb przepowiedziano Mieszkańcom Domu co będzie Ich czekało w najbliższej przyszłości

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.


Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta