Powiat Sulecinski

<     >

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Aktualności

10-07-2015
Ppłk Ostrowski nowym dowódcą 45 WOG

Ppłk Ostrowski nowym dowódcą 45 WOG

W sali widowiskowej Klubu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie, dowódca 45 Wojskowego Oddziału Gospodarczego ppłk Sławomir Lewicki przekazał obowiązki nowemu dowódcy ppłk Władysławowi Ostrowskiemu, dotychczasowemu zastępcy komendanta 16 WOG w Olesznie.

czytaj więcej »
08-07-2015
Zapraszamy na festyn

Zapraszamy na festyn

Sołectwo Żubrów zaprasza na "Rodzinny Festyn Powiatowy", który odbędzie się 18 lipca o godzinie 16.00 przy placu zabaw na Osiedlu Żubrów. Organizatorami imprezy jest Powiat Sulęciński, Stowarzyszenie "Razem dla Żubrowa", Gmina Sulęcin oraz Sulęciński Ośrodek Kultury. czytaj więcej »
06-07-2015
Pożegnaliśmy Jarka

Pożegnaliśmy Jarka

W Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej oraz na cmentarzu Jasna Rola w Poznaniu, odbyła się msza i uroczystości żałobne śp. Jarosława Ugrynowicza, pedagoga, historyka i Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, który zmarł 29 czerwca 2015 roku.

czytaj więcej »
05-07-2015
Dzień Sąsiada w Zaszczytowie

Dzień Sąsiada w Zaszczytowie

Zawody wędkarskie na kanale o Puchar Starosty Sulęcińskiego, zainaugurowały w Zaszczytowie w gminie Krzeszyce, tegoroczny „Dzień Sąsiada". Sołectwo Zaszczytowo wiele lat temu było osadą w kompleksie Nowej Ameryki i nosiło nazwę Saratoga. Tradycją „Dnia Sąsiada" są prezenty przygotowane przez każdego z mieszkańców uczestniczących w zabawie, a później poprzez losowanie otrzymują trafiony prezent.

czytaj więcej »
04-07-2015
Długoszyn wakacyjnie

Długoszyn wakacyjnie

Organizatorami „Wakacyjnego Festynu" w Długoszynie była Rada Sołecka, Sołtys Adam Florek oraz firma Celowy Związek Gmin CZG-12 w Długoszynie. Imprezę poprzedziły I Zawody Wędkarskie o Puchar Sołtysa, w których wzięły udział miejscowe dzieci. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Dominiak, II miejsce Weronika Prugar, a III miejsce ex aequo Piotr Kubiak i Jakub Ossowski.

czytaj więcej »
04-07-2015
Dzień Rodziny w Głuchowie

Dzień Rodziny w Głuchowie

Meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami KS Warta Kołczyn, a KS Iskra Głuchowo zainaugurowany został Polsko-Niemiecki Dzień Rodziny - Głuchowo 2015. Podczas imprezy wystąpił zespół taneczny „Mini Dance" działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach, którego instruktorem jest Anna Bosiadzka.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta