Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

07-07-2014
Świadectwa z wyróżnieniem

Świadectwa z wyróżnieniem

Wakacje w pełni, ale warto na chwilę przypomnieć sobie zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. W tej szkole ze 133 uczniów klas pierwszych i drugich, 29 otrzymało świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

czytaj więcej »
05-07-2014
Festyn letni w Rychliku

Festyn letni w Rychliku

Mszą świętą w intencji mieszkańców Sołectwa Rychlik rozpoczęło się spotkanie byłych i obecnych mieszkańców miejscowości Rychlik w gminie Sulęcin. Święto miało charakter festynu połączonego z historią Rychlika, wspomnieniami, jak również upamiętnieniem tego spotkania poprzez zasadzenie pamiątkowego drzewka na placu koło krzyża.

czytaj więcej »
05-07-2014
Festyn w Muszkowie gmina Krzeszyce

Festyn w Muszkowie gmina Krzeszyce

W sobotnie popołudnie 5 lipca w parku wiejskim w Muszkowie odbył się festyn pod hasłem „Polsko- Włoskie Klimaty w Muszkowie". Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Muszkowa „Trzy Grusze" oraz Rada Sołecka. Organizatorzy przygotowali kilkanaście konkurencji sprawnościowych, w których wzięło udział dziewięć sołectw z gminy Krzeszyce.

czytaj więcej »
03-07-2014
Święto raz jeszcze. Zawody 15-lecia

Święto raz jeszcze. Zawody 15-lecia

Na jeziorze Ostrowskim w ramach obchodów Święta Powiatu odbyły się Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty wraz z piknikiem rodzinnym z okazji 15-lecia Powiatu Sulęcińskiego.

czytaj więcej »
03-07-2014
Powiat Sulęciński Liderem e-Usług

Powiat Sulęciński Liderem e-Usług

Podczas uroczystej sesji Sejmiku Lubuskiego, która odbyła się w Teatrze Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze przyznano statuetki Lubuski Lider e-Usług. Wśród wielu wymienioną nagrodę otrzymał  Dariusz Ejchart Starosta Sulęciński.

czytaj więcej »
03-07-2014
Laur Oświaty dla starosty

Laur Oświaty dla starosty

Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart jest laureatem tegorocznego wyróżnienia Lubuski Laur Oświaty w kategorii osoby fizyczne.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.


Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 7 i 21
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta